Menu Close

PARODOS K. DONELAIČIO „METŲ“ IŠTRAUKŲ ILIUSTRACIJOS“ ATIDARYMAS

Ir vis tik – skaitykime Donelaitį…. Naujai skaitykime Donelaitį… Kažkaip esame linkę manyti, kad Donelaitis – būrų Lietuvos istorija ir nieko daugiau mums pasakyti nebegali. Bet yra tekstų, kurie nesensta, kurie, kintant gyvenimo formoms, išsaugoja mums esmes,- tai šventraščiai, pasakos… Ir išties – Donelaitis vis dar paprastai ir sodriai kalba mums apie mus.

Tokiais žodžiais prasidėjo K. Donelaičio „Metų“ ištraukų iliustracijų“ parodos atidarymas Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Atidarymo šventėje dalyvavo pedagogai, tėvai bei mažieji kūrėjai. Vaikai dainavo dainas apie paukščius, deklamavo „Metų“ ištraukas. Gausiausio svečių būrio sulaukėme iš Šiaulių miesto. Susirinkusių pasveikinti atvyko Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė, kuri pasidžiaugė projektų organizatorių gebėjimu pritraukti tokį gausų dalyvių būrį bei vaikų sukurtais darbais. Maironio lietuvių literatūros muziejaus atstovė spaudai Eglė Rankauskienė padėkojo visiems darbelių autoriams už tikrą emocijų ir spalvų šventę, pabudinusią pavasarinę nuotaiką.

Parodos atidarymo juostą perkirpo projekto organizatoriai – mūsų vaikučiai.

O kiek buvo komentarų, aikčiojimų, neatsistebint vaikų, jų tėvelių ir pedagogų išmone, kūrybiškumu, K. Donelaičio pajautimu…

Skip to content