Menu Close

Sveikatos priežiūra

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. lapkričio  6  d. sprendimas Nr. V-2543  /Suvestinė redakcija nuo 2021-02-27/

Žiūrėti –   https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/400a2fd3203f11eb9604df942ee8e443/asr

 

Nuo lapkričio 7 d. įvedus šalyje visuotinį karantiną, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro lapkričio 6 d.  sprendimu Nr. V-2543, stiprinami prevenciniai veiksmai ugdymo įstaigose.

Įstaiga įpareigota, kad būtų:

  • užtikrintas grupių izoliacijos principas;
  • maksimaliai vengiama kontaktų;
  • maksimaliai išnaudotos galimybės ugdymo organizavimui lauke;
  • priimami tik sveiki vaikai (negalime priimti vaikų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
  • užtikrinamas visų asmenų, ateinančių į darželį, nosį ir burną dengiančių priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas.

Visi laikykimės taisyklių ir būkime sveiki.

 

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą Lietuvoje, grąžintas reikalavimas dėvėti kaukes prekybos vietose, viešajame transporte ir kai kuriose kitose viešose uždarose erdvėse. Sprendimas įsigalioja nuo rugpjūčio 1 d.

D a r ž e l y j e   p a l i e k a m e  reikalavimą nuo rugpjūčio 3 d. asmenims, atlydintiems vaikus ir pasiimantiems juos iš įstaigos, dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Dėkojame už Jūsų supratingumą ir atsakingumą

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad Europoje sparčiai daugėja naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejų, kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei Lietuvos savivaldybes su prašymu imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Esant poreikiui, mokinius, grįžusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos, prašoma mokyti nuotoliniu būdu, taip pat siūloma leisti iš namų dirbti ir mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose.

Spaudos konferencijos įrašą galite rasti pagal nuorodą – https://www.facebook.com/sam.lt/videos/189274779013757/

Pridedami dokumentai:

2020-02-25_ugdymo procesas

2020-02-25 kreipimasi SMSM

 

 

TYMAI

Kadangi vėl registruojami susirgimų tymais atvejai, rekomenduojame tėveliams susipažinti su šia informacija

Plačiau skaityti – 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro raštas

Kas yra tymai ugdymo įstaigoms_2020-01-07

Kas yra tymai

Skip to content