Menu Close

ADVENTO keliu…

PASKUTINĖ ADVENTO SAVAITĖ

Pavargęs metų ratas artėja link amžinojo atsinaujinimo stebuklo,- jau tik keletas dienų iki Kalėdų. Advento vainikai nupinti, šviesos žibintai uždegti, piemenėlių džiaugsmai išgyventi… Belieka apsidairyti aplink,- gal dar kas liko nepamalonintas, nesušildytas, neatjaustas…

Su tokia intencija mūsų mažieji „Smalsučių“, „Drugelių“, „Nykštukų“ grupių vaikai visą savaitę, lyg mažieji Kalėdų senelio pagalbininkai, plušėjo gamindami kalėdinius meduolius „Rokų gerovės“ namuose gyvenantiems vienišiems seneliams, puošė juos cukriniu glajumi, nuoširdžiai susikaupę margino įstabiausiais kalėdiniais raštais.

Gruodžio 22 d. šie vaikiškai stebuklingi, Kalėdomis kvepiantys gardėsiai su nuoširdžiausiais palinkėjimais buvo perduoti seneliams, kartu su „Nykštukų“ grupės parengta koncertine programa – miuziklu ,,Senelės pasaka”.

Jaukumas, ramybė, dėmesingumas, pagarba, atjauta – tai tik keletas apibūdinimų, ką vaikai patyrė nuvykę į „Rokų gerovės“ senelių namus. Vaikiškai jautriai ir nuoširdžiai skambant miuziklui, salėje vis girdėjosi žodžiai “Kaip gražiai vaikučiai išmokę“, o arbatos gėrimas prie vieno stalo su seneliais ištirpdė visų širdis.

Dėkojame „Rokų gerovės” senelių namams už nuoširdų priėmimą, šiltas ir jaukias akimirkas.

Tebūna visiems šviesios, jaukios, meile ir atjauta sušildytos Kalėdos!

    

 

TREČIASIS ADVENTO VAKARAS

Gruodžio 12-osios vakaras vėlei alsavo adventine nuotaika. Salė, papuošta kabančiomis žvaigždėmis, šviečiančiais baltais medžiais, vaikų gamintais žibintais, skleidė jaukumą ir šviesą laukdama mažųjų „piemenėlių“, pasirengusių dovanoti pasaulio Karaliui, tai, ką turi brangiausia… kas avelę, kas šilto pieno ąsotėlį, o kas paprasčiausią žvakelę.     

Uždegta trečioji advento žvakė – „Piemenų“. Kūrybinę piemenėlių gyvenimo, džiaugsmų inscenizaciją išpildė  „Nykštukų“ grupės ugdytiniai. Suskambo adventinė daina „Už girių girių“, į linksmą sūkurį visus įtraukė šokiai „Dūda dūda“, „Tu, kiškeli leliumoj“,  žaidimai „Kam tavo vilkeli“, kitos prisimintos piemenėlių linksmybės. Pabaigoje kiekvienas vaikas pakabino savo žibintą ant medžių, skirdami savo švieselę pasaulio Karaliui. Galiausiai visi vaišinosi virtomis bulvėmis su kastiniu ir sėmenų druska, kūčiukais. Užburiantis buvimas kartu, bendravimas leido trumpam atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių, pajusti artėjančių Kalėdų džiaugsmą.

Džiaugsmas, paprastumas, tikrumas teužpildo Jūsų dienas!

   

 

 

ANTRASIS ADVENTO VAKARAS

Gruodžio 5-osios vakarą salėje, tęsdama adventinę kelionę, vėlei šurmuliavo gausi darželio bendruomenės šeimyna.  Uždegus antrąją – Betliejaus žvakę, skambėjo „Smalsučių“ grupės vaikų eilėraščiai ir giesmelės. Kartu prisiminėme, kad Betliejaus žvakė simbolizuoja Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų, tai – Tikėjimo ženklas. Tamsios gruodžio naktys primena, kad šviesa, kaip ir mūsų gyvenimai, yra dieviškoji duotybė, amžinasis pažadas.  Tikėjimas tuo padeda rasti kelią sunkiausiose, tamsiausiose situacijose, atsigręžti į šviesą, šviesoje pamatyti artimo veidą ir vėl švęsti gyvenimą. Vakarą įprasmino simboliška ėjimo į šviesą veikla – šeimyniškai susikaupę dalyviai  kūrė žibintus, iš kurių lauke buvo sukurtas šviesos takas… Kalėdų link.

Šviesos Jūsų širdims ir būčiai! Švieskite ir dalinkitės šviesa su kitais.

 

 

PIRMASIS ADVENTO VAKARAS

Pirmasis sniegas baltu ramybės šydu apgaubė žemę, užliejo akis ir širdis,- Advento metas vėlei kviečia mus į sakralią šviesos kelionę…

Lapkričio 28-osios vakaras sutelkė mūsų bendruomenę tradiciškai pradėti šią susikaupimo ir džiaugsmingo Kalėdų laukimo kelionę adventinių vainikų pynimu. Advento vainiką palaimino ir pirmąją – Pranašų žvakę uždegė, bei apie Advento prasmę kalbėjo Rokų parapijos klebonas Juozas Insoda. Jo jautrūs žodžiai palietė kiekvieno širdį,- tiek mažųjų, tiek suaugusiųjų. Nepaprastas džiaugsmas vaikams toks pavakarojimas: kartu su tėveliais ir draugais pinti vainikus, dalintis naujai išmoktais eilėraščiais ir giesmelėmis, kūrybinga jaukaus vakaro bendryste.

Tikime, jog šie su įkvėpimu ir nuoširdumu nupinti vainikai adventine šviesa nušvies visų namus ir pakvies laukimu atverti širdis dieviškojo kūdikio atėjimui.

Visiems – RAMYBĖS, SUSIKAUPIMO, ATLAIDUMO, DĖKINGUMO IR BERIBIO LAUKIMO DŽIAUGSMO!

  

 

 

Skip to content