Get Adobe Flash player
Draugaukime Facebook’e
Parama įstaigai
Kalendorius
2019 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ir vėl Adventas…

Jau ketvirtus metus (tikimės, kad tėvelių palaikymo dėka tai taps nesibaigiančia tradicija) adventinis laikotarpis darželyje yra įformintas renginių ciklu „Po gruodžio žvaigždėm“. Visą renginių ciklą tarsi apjungia adventinio vainiko simbolinių prasmių laukas: gyvybės ratas (visžalių augalų vainikas, 4 metų laikų ratas, bendruomenės ratas ir t.t.). Advento pradžioje pinamas vainikas su 4 žvakėmis, kurias po vieną naują uždegame kiekvieno kas savaitę vykstančio renginio pradžioje.

Adventinių renginių ciklas   žiūrėti –    PO GRUODŽIO ŽVAIGŽDĖM       

Pirmasis Advento vakaras

Lapkričio 28 d. pavakare į darželio salę rinkosi vaikai, tėveliai, šeimų nariai kartu – bendruomeniškai, šeimyniškai – pradėti Advento kelią, nupinti vainikus savo namams, darželiui, dovanojimui… Susirinkusius pirmiausia pasveikino vaikučiai inscenizuotu pasakojimu apie keturias žvakes, kurių vardai: Tikėjimas, Ramybė, Meilė ir Viltis. Visus pakerėjo sakralia paslaptimi dvelkianti tamsa, kurioje vaikučių rankose degė keturios žvakės, gęstančios dėl mūsų nebetikėjimo tokiomis vertybėmis kaip Tikėjimas, Ramybė, Meilė ir vėl įsižiebiančios, išsaugant paskutinę liepsnelę – Viltį. Tamsos-šviesos misterija ir skaidrūs vaikų balseliai nepaliko abejingų,- taip peržengėme slenkstį į Adventą.

Toliau mus vedė Rokų parapijos klebonas kun. Virginijus Gražulevičius, kalbėdamas apie Advento reikšmę mūsų gyvenime, nusakydamas keturių vainiko žvakių pavadinimus, prasmes. Visiems įteikė po skrajutę su maldomis, skirtomis keturių Advento sekmadienių įprasminimui ir skaitomomis uždegant kaskart po vieną žvakę: Pranašų, Betliejaus, Piemenėlių, Angelų. Išklausėme jo skaitomą pirmąją maldą.

Su Advento pradžia visus pasveikino nuolatinė mūsų renginių palydovė Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė, padovanojusi vaikams jų taip puikiai suprantamus sveikinimus – saldainius.

Tada visi – o mūsų buvo išties labai labai gausus būrys – pasinėrėme  į kūrybą,- kėnių, eglių šakos sukosi į ratus, paskui jų žaluma sumirgėjo papuošimais, savitais, kaip ir pynėjų veidai. Žiūrėdami į savo džiugius vaikučius galbūt ne vienas su lengvu sąžinės priekaištu pagalvojome, kad gal per mažai laiko skiriame jų bendruomeniniams poreikiams, jų norui būti ne tik paliktiems visą darbo dienelę, bet ir būti, veikti ir švęsti kartu, lygiaverčiai su visais suaugusiais kasdieninėje jų aplinkoje.  Susitelkimas, gyvųjų ryšių atstatymas, stiprinimas ir yra didžioji Advento prasmė. Tai, ko neįmanoma nupirkti, tą nemokamai gauname atiduodami, dalindamiesi savo laiku, dėmesiu, nuoširdumu, meile,… – tais nieko nekainuojančiais, bet niekuo ir nepakeičiamais gyvenimo kūrimo įrankiais.

 

 žiūrėti –  Video

 

Antrasis Advento vakaras

Gruodžio 5 dieną darželio bendruomenė, tėveliai, seneliai rinkosi į antrąjį adventinį vakarą. Kiekvienos naujos vainiko žvakės uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Vakarojimą pradėjo Rokų parapijos klebonas kun. Virginijus Gražulevičius, pasveikindamas visus susirinkusius ir uždegdamas Betliejaus žvakelę, primenančią Betliejaus šviesą, pranešusią pasaulio Atpirkėjo atėjimą į žemę.

„Nykštukų“ grupės vaikai parodė šešėlių teatrą „Legenda apie rūstųjį piemenį“. Joje pasakojama, kaip piktas ir rūstus piemuo visada žinojo, kad naktys būna tuščios ir tamsios. Bet išgirdo, kad dangaus žvaigždelės gieda giesmę užgimusiam kūdikiui ir išvydo dieviškojo vaikelio gimimą. Kūdikėlis buvo apsuptas daugybe mažų baltų angelėlių sidabro varpeliais skelbiančių, kad šią naktį gimė Mesijas, kuris išgelbės pasaulį nuo blogio. Piemuo suprato išvydęs stebuklą. Jį pagavo džiaugsmo banga, neišmatuojama laimė netilpo jo krūtinėje. Kalėdos – tai išties stebuklas, tikras stebuklas. Tai kažkas, kas įsiveržia į žmogaus naktį ir viską pakeičia. Čia svarbu ne žvakės ar spindintys šviestuvai, ne mėnulis ir ne saulės šviesa. Svarbu yra tai, kad turėtume akis, gebančias pamatyti Dievo gerumą.

Atverdami širdis pasibuvimui, bendravimui, tėveliai ir vaikai karpė nuostabias baltas snaiges,- būnant kartu viskas taip paprasta ir gera…

 

Trečiasis Advento vakaras

Gruodžio 12 d. salėje, uždegę trečiąją Advento žvakelę, linksmai vakarojo folkloro studijos “Mėtaujėlė” dalyviai, jų tėveliai, artimieji.

Ketvirtasis Advento vakaras

Gruodžio 19 d. darželyje vyko renginys Žibintų šventė “Tylusis adventas”, uždegėme ketvirtąją Advento žvakelę.
Nuoširdžiai dėkojame “Pelėdžiukų” grupės vaikučiams ir auklėtojoms už gražų renginį, o susirinkusiems tėveliams už dalyvavimą.