Menu Close

Stovykla „Kur gyvena šypsena 2023“

Vaikų vasaros stovykla „KUR GYVENA ŠYPSENA 2023“.  

Vasara – metas poilsiui, išvykom, naujų patirčių kaupimui, džiaugsmingų akimirkų išgyvenimui. Darželyje tradiciškai rugpjūtis  vainikuojamas vaikų vasaros stovykla, nekasdieninėmis veiklomis, naujomis aplinkomis, susitikimais su įdomiais žmonėmis. Taip gimsta geros emocijos, nuotaika, nauji atradimai, įžvalgos, su kaupu grįžta interesas naujoms žinioms, patirtims. Kaip kasmet, ryto mankštele, sportu budinsime save naujai dienai, aktyvinsime sveikam judėjimui.   Kiekviena diena atneš vis skirtingas patirtis. Aplankys svečiai – kariai iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, kurie supažindins vaikus su kareivišku gyvenimu, amunicija, išgyvenimo gamtoje priemonėmis, pavaišins kareiviška koše. Su saugiu elgesiu vasarą supažindins policijos atstovai. Susitiksime su šuniuku Amsiu, žaidimų situacijose prisiminsime ką reiškia – poilsiauk vasarą saugiai! Stovyklos dienotvarkė praturtinta STREAM  veiklomis, tyrinėjimu, patys kursime „stebuklus“.  Meno diena padės mažiesiems išreikšti savo emocijas, nuotaikas, potyrius stovyklos metu. Žaisdami  „korespondentais“, kursime stovyklos laikraštį „Stovyklos aidas“.

Tikimės, kad šis įdomių veiklų kaleidoskopas džiugins ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius, bei pačius mokytojus. Stovyklos prioritetai –  gera nuotaika, nuoširdus bendravimas, draugystė, žingeidumas.  

Stovyklos šūkis – BŪK AKTYVUS, VEIKLUS, KŪRYBINGAS!

 

  MŪSŲ DIENELĖS… 

Ir štai ji – lauktoji stovykla! Renkamės atidarymui po didžiuoju mūsų ąžuolu – vaikučiai, mokytojos, kiti darbuotojai. Kyla darželio vėliava, skamba stovyklos skanduotė, džiugiu laukimu spindi mažųjų akys,- mes pasiruošę šauniai praleisti šį laiką!

Personažai „Šypsenėlės“ linksmai telkė vaikus į draugišką būrį ir kvietė šokti skambant nuotaikingai muzikai. O netrukus į darželį  atvyko taip laukti svečiai – Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių būrys ir vadas – kpt. A. Alavočius. Atvyko su turtingu bagažu – keliomis kareiviškomis mašinomis, daugybe amunicijos, šautuvų… kareiviška koše ir gera nuotaika. Susitikimas prasidėjo judria, įtraukiančia kareiviška mankštele. Vėliau atskiruose centruose vaikai galėjo susipažinti su  kareivių kasdienybe – sunkiomis kuprinėmis, pasimatuoti kareivišką aprangą, išbandyti šaudymą automatais, taiklumą mėtant granatas bei savo jėgas virvės traukime. O galiausiai visus užganėdino kareiviška košė bei  karių suvenyrai.

Po daugybės įspūdžių numigus saldaus popietės miegelio, vaikai visa tai reiškė piešimu, minčių rašymu,- taip gimsta mūsų stovyklos laikraštis. Sukūrėme stovyklos plakatą, kurio centre – daugybė vaikų rankučių antspaudų.

 

Vandens vonios lauke maloniai gaivino stovyklautojus šią itin karštą dienelę. Puikios emocijos, nuotaika, nauji atradimai tebus kiekvienos stovyklos dienos įvairiausių patirčių palydovai.

Mažieji nekantriai laukė ir susitikimo su Kauno miesto Panemunės policijos komisariato policininkais, kurie atvykę papasakojo apie savo profesiją, jos kasdienybę, aptarė su vaikais, kaip saugiai elgtis, plėtojo saugaus elgesio gatvėje vaikų įgūdžius. Edukaciniuose centruose vaikai galėjo jau praktiškai išbandyti savo žinias. Policininkai padovanojo vaikams žaismingų saugios gyvensenos situacijas vaizduojančių knygelių. Džiugiu smalsumu visus uždegė šuniukas Amsis – policininkų padėjėjas, pakvietęs vaikus apžiūrėti policininkų mašiną. Mažieji aktyviai domėjosi policininkų automobiliu, jo įranga, daug klausinėjo, lietė, „vairavo“…  Išlydėjus policininkus, vaikai tarpusavyje kalbėjo: „Kai užaugsiu, ir aš  būsiu policininkas, saugosiu visus nuo blogų žmonių“.

   

Mūsų darželio organizuojama vasaros stovykla visada siekia suteikti vaikams ne tik smagias, bet ir edukacines pramogas. Šįkart mūsų pedagogai pasirinko neįprastą, bet labai kūrybišką užsiėmimą – marškinėlių piešimą. Tai ne tik puiki proga vaikams išreikšti save, bet ir mokytis spalvų derinimo, koordinacijos ir smulkiosios motorikos.
Pedagogai parodė, kaip galima piešti ant audinio, tačiau didžioji dalis sprendimų buvo palikta vaikams,- kiekvienas marškinėlis buvo unikalus ir atspindėjo vaiko asmenybę.

 

 

Įkvėpti daugybės įspūdžių, potyrių, atradimų, stovyklos laikraštį kasdien pildėme naujais piešiniais bei nuoširdžiomis vaikų mintimis.

 

Skip to content