Menu Close

Lauko biblioteka-knygynėlis „Roko paukštis“

Kiekvienais mokslo metais atsinaujina darželio vidaus ir lauko aplinka:  naujomis erdvėmis, naujais žaidimų kompleksais, naujais žaislais ar ugdomosiomis priemonėmis, baldais ir kt. Šių metų įspūdinga naujovė – lauko aplinkoje sukurta netradicinė edukacinė priemonė – lauko biblioteka – knygynėlis, kurį suplanavo bei baigtinę mintį įgyvendino Rokų menininkai Daiva ir Kostas Klimavičiai, VŠĮ „Kultūros kiemas“ vadovai.  

Biblioteka spalvotai žaisminga, prie jos yra suoliukas – vaikai gali čia pailsėti, pavartyti, paskaityti visų suneštas knygeles, ramiai pabūti vienumoje. O labiausiai mėgstamas elementas – „fotografuotis“ iškišus galvą per tam skirtą nišą, padarytą medinėje bibliotekėlės dalyje. Dar vienas žaismingas elementas – tai bibliotekos apačioje esantys varpai, kuriais galima muzikuoti. Biblioteka pavadinta romantišku „Roko paukščio“ vardu.

Paukštis rokas yra varnos šeimos atstovas. Tačiau ornitologai šiuos pakščius priskyrė atskirai rūšiai, nes jie skiriasi nuo varnų kūno struktūra, išvaizda, elgsena, taip pat, turi kitų, tik jiems būdingų, savybių. Laivo formos kūnas yra lieknesnis, nei varnos. Suaugęs paukštis sveria apie 600 gramų, sparno plotis siekia 85 centimetrus. Roko plunksnos juodos, žvilgančios saulėje mėlynai. Šie paukščiai negali būti vadinami „dainingais“,- jie skleidžia garsus, panašius į varnų. Rokai gali imituoti kitus paukščius ar garsus. Daug patrauklesnis mitologinis aiškinimas kas yra Roko paukštis. Tai plėšrus pasakų paukštis, žinomas iš arabų „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakų. Taip pat minimas ir Marko Polo bei Indijos vandenyno pirklių ir keliautojų. Didesnis už žmogų, paprastai baltas, toks galingas, kad gaudydavo dramblius ir jais misdavo. „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakų herojus Sindbadas prisirišo prie Roko kojos ir taip išsigelbėjo iš salos. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad Rokas atsirado kaip mitų apie hindi mitologinį paukštį Garudą atspindys arabų kultūroje. Pradžioje Rokas pasirodė arabų geografiniuose ir istoriniuose kūriniuose, vėliau – arabų pasakose bei jūrininkų legendose. O dabar jis apsigyveno mūsų bibliotekėlėje…

Skip to content