Kalendorius
2021 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kasmet, kovo mėnesį, ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, užsiėmimams, siekiant didinti vaikų sąmoningumą netinkamo elgesio (patyčių) tema. Tokios veiklos yra prevencinės priemonės, padedančios vaikams geriau suprasti, koks elgesys yra tinkamas, o koks ne. Tačiau vienas svarbiausių tikslų – padėti vaikams atrasti tinkamo elgesio būdus, reaguojant į kito žmogaus netinkamą elgesį. Kaip žinome, nestabdomas netinkamas vaikų elgesys vyresniame amžiuje perauga į sąmoningas patyčias.

Šiemet veiklos vyko mažose vaikų grupelėse, kad galėtume išgirsti kiekvieną vaiką, jo turimą patirtį, atsakyti į iškilusius klausimus. Pokalbių metų analizavome vaikų grupėje ar kitoje jų aplinkoje pasitaikančias įvairias situacijas, ieškojome įvairių sprendimų būdų: “STOP” metodo taikymą, įvairius atsakymus žodžiu: “BAIK”, “MAN NEPATINKA, KAI TU TAIP ELGIESI”, “JEI TUOJ PAT NESILIAUSI, PRANEŠIU AUKLĖTOJAI”, “NESIELK TAIP SU MANO DRAUGU!” ir pan. Taip pat mokėmės, kokiose situacijose galime tiesiog “NEKREIPTI DĖMESIO”, “NEPRISIJUNGTI PRIE NETINKAMO ELGESIO”, “APGINTI SILPNESNĮ DRAUGĄ”, o kuriose nedelsiant turime “PRANEŠTI AUKLĖTOJAI AR KITAM SUAUGUSIAM ASMENIUI”.

Vėliau vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką, kurio metu, galėjo pritaikyti įgytas žinias ir atsakyti į pateiktus klausimus. Žaidybinė forma leido vaikams paprasčiau pažvelgti į situacijas iš šalies.

Užsiėmimo pabaigoje vaikai ugdėsi gebėjimą atlikti užduotį poroje ne pačiam renkantis draugą, o parenkant jį atsitiktiniu būdu. Darbo porose tikslai – dalinimosi, draugiškumo, pagalbos, pagarbos kitam ugdymas.

Labai džiaugiamės vaikų iniciatyvumu, draugiškumu ir jau turimomis žiniomis. Tikimės, kad šios žinios virs praktiniais vaikų veiksmais ir padės patiems vaikams dalį situacijų išsispręsti tarpusavyje.

Linkime ir Jums, mieli tėveliai, šiomis dienomis dažniau pabendrauti su vaikais šia tema, nes Jūsų nuomonė vaikams svarbiausia!

Keletas akimirkų iš vykusių užsiėmimų.

Draugaukime Facebook’e
Partneriai
Partneriai