Menu Close

Projektas ,,Dovanojam širdelę Lietuvai”

          Senolių išmintis byloja: „ką pasėsi, tą ir pjausi“, todėl svarbiausiai sėjai – į mažųjų širdeles – stengiamės atrinkti geriausią, gyvybingiausią sėklą. Kovo 7-10 d. darželyje vykdėme projektą ,,Dovanojam širdelę Lietuvai”, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimui, siekdami, kad mūsų mažiesiems laisvė, meilė, Lietuva taptų ir būtų esminiu gyvenimo pamatu.  

          Daug kalbėjomės su vaikais apie šią visiems ypatingą dieną, žiūrėjome tematinius edukacinius filmukus, juos karštai aptarinėjome; vaikai savo mintis ir jausmus reiškė kūrybinėmis priemonėmis. Šventinę vienybę įkūnijo vaikučių ir bendruomenės narių atlikti bendri šokiai „Šokis Lietuvai“, „Trijų spalvų šėlsmas“. Mažuosius džiugino kūrybinės dirbtuvės ,,Kuriu Lietuvai“,- iš spalvingų, vaikiškai nuoširdžių piešinių sukurta kūrybinė kompozicija „Širdelė  Lietuvai“, video filmukas.  Dar viena netradicinė kūrybinė veikla – instaliacija ,,Dovana Lietuvai“,- vaikai nudažė gausybę CD diskų trispalvės spalvomis ir iš jų sudėliojome vėliavą.

          Renginių ciklą išbaigė žygis Rokų apylinkės keliais, Jiesios kraštovaizdžio draustinyje. Darželio kieme susirinko visa bendruomenė, iškilmingai sugiedojome himną,  o direktorė pasveikino su artėjančia Kovo 11-ąja, dar kartą primindama jos aktualumą ir svarbą ir… pakvietė visus žygin. Žygeivių priešakyje buvo nešama Lietuvos vėliava, patikėta tėveliui, lietuvybės puoselėtojui – Jonui Chockevičiui.

          Septynios dienos renginių: pokalbių, diskusijų, kūrybinės veiklos, šokių ir žygio –  tikrai išliks vaikų mintyse ir širdelėse ir, tikime, sužydės meilės savo kraštui žiedais. Šiomis dienomis, kai pasaulyje sklando karo šešėlis, ugdyti vaikų  pilietiškumą, patriotiškumą, meilę Tėvynei yra ypatingai svarbu.

Skip to content