Kalendorius
2020 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

 

Gyvendami Jiesios draustinyje, praktikuodami lauko pedagogikos principus, atsiliepėme į jaunų, kūrybingų, aktyvių Lietuvos žmonių iniciatyva įkurtos VšĮ „OPEN MINDS” kartu su asociacijos “Gyvoji planeta” komanda pristatytą projektą „LAIMINGAS VANDUO – LIETUVOS GYVASTIS“, kuriuo per įvairias pažintines ir kūrybines veiklas siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, saviraišką, plėsti kultūrinį akiratį ir ekologinį sąmoningumą, skatinti savanorišką veiklą, gamtai palankų elgesį. Projektas vyko 2018-03-01 – 2018-05-31.

Pagrindinis projekto šūkis: PAŽINK, GLOBOK, DALINKIS.

Projekto dalyviai rinkosi, kokį vandens telkinį globos; rinko aktualią informaciją apie vietovę ir vandens telkinį, jo istoriją, vardo kilmės padavimus, socialinę, ekologinę ir ekonominę reikšmę, ieškant informacijos spaudoje, internete, apklausiant vietos gyventojus ir specialistus.

Į projektą įsijungė „Boružėlių“ grupė (23 vaikai, auklėtoja Jovita Pravackienė) ir „Nykštukų“ grupė (24 vaikai, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Dalė Šimkaitienė). Mes, aišku, pasirinkome Rokų gyvenvietę ir mūsų mieląją upelę Jiesią. Pedagogai, talkinant ir tėveliams, naujai pasidomėjome savojo krašto istoriniais ir gamtiniais turtais. Nuolatos kalbėjome apie tai su mūsų mažaisiais,- ir žiūrėdami vaizdo įrašus apie Jiesią ir tiesiog keliaudami jos aukštais krantais,- aptarėme, kas yra draustinis, kodėl jie svarbūs, kodėl svarbu mums visiems gyventi pagal ekologinius principus, kiekvienam būti atsakingam už gamtą ir jos išteklius. O tam, kad teorija taptų gyvenimu, balandžio 25 dieną vaikai kartu su pedagogais sudalyvo švarinimo talkoje – rinkome šiukšles iš pajiesio…

Dalyvaudami šiame projekte mes, nors ir mažiukai, prisidedame prie pilietiškumo tinklo /interaktyvaus žemėlapio/  “Lietuva – gerovės šalis” kūrimo ir, aišku, pagrindiniu motyvu mums išlieka siekis – kasdieniškai pastovi gamtos globos praktika.

Surinkta medžiaga apie Rokų gyvenvietę – plačiau:    Rokų vardo istorija ir kilmė

DALYVIO PAŽYMĖJIMAS – Pilietinio paž – kopija

Draugaukime Facebook’e
Partneriai
Partneriai