Kalendorius
2022 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Visą savaitę darželyje skambėjo vaikų juokas,- ir buvo dėl ko,- vyko kasmetinė vaikų stovykla „Kur gyvena šypsena 2021“. Kiekvienais metais stovykla turi savo veiklos kryptingumą. Šiemet etnokultūrinius lobius atvėrėme ugdytiniams muzikos ir dailės srityse.  Kiekviena nauja stovyklos diena atnešė vaikams vis kitokią staigmeną, pramogą, veiklą.

Tradiciškai stovyklos atidarymo metu buvo pakelta mūsų vėliava, sudainuotas darželio himnas, mažuosius linksmino ir į sportinius žaidimus įtraukė personažas Pelytė. Su didžiausiu įkvėpimu vaikučiai su mokytojomis kūrė stovyklavietę: statė palapines, puošė jas vėliavėlėmis, balionais, gamtine medžiaga.

Kiekvieną rytą vaikai pasitikdavo linksmąja mankštele ir gera nuotaika.

Antradienis  buvo dosnus svečiais – atvyko Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šančių padalinio gaisrininkų komanda, kuri pristatė prevencinę programą „Būk saugus, darželinuk“. Gaisrininkai papasakojo apie savo ypatingą darbą, pavojus, supažindino su  gaisrinės mašinoje esančiomis gelbėjimo priemonėmis, plėtė vaikų žinias apie saugų elgesį su ugnimi. Mažieji galėjo apžiūrėti visus prietaisus, pasimatuoti gaisrininkų aprangą, „pavairuoti“ mašiną, išgirsti gaisrinės mašinos pavojaus garsus. Bet didžiausią įspūdį paliko galimybė gesinti „gaisrą“ tikru vandeniu… Abejingų nebuvo nei vieno,- vaikai liko šlaputėliai, bet be galo laimingi…

Trečiadienį vyko edukacija „Pažintis su muzikos instrumentais“, kurią vedė charizmatiškas darželio tėtis Jonas Chockevičius – kompozitorius, atlikėjas, pedagogas, buvęs roko-metalo grupės „Thundertale“ narys. Vaikai ne tik susipažino su lietuvių liaudies instrumentais, bet turėjo galimybę jais ir muzikuoti. Didžiausią įspūdį paliko rago ir būgno garsai… Vėliau įgytą patirtį vaikai papildė nesudėtingų muzikos instrumentų gamybos veikloje.

Ketvirtą stovyklos dieną draugavome su akmenėliais ir smėliu. Pranešimu „Akmenėlis turi širdį“ pedagogai plačiau supažindino vaikus su akmens istorija: kada jis susiformavo, kaip atsirado Lietuvoje dideli rieduliai, su legendomis apie akmenų atsiradimą, apie tai, kad yra augantys ir judantys akmenys, galiausiai – kad akmenėlis turi „širdį“, tik reikia jį maloniai prakalbinti širdies kalba… O piešimas ant akmenų bei smėlio paveikslų kūrimas buvo smagi ir vaikų kūrybinį potencialą atskleidžianti veikla.

Penkta diena tapo  tikru B U R B U L I A D I E N I U, nes į stovyklą atvyko linksmuolis Burbulų dėdė Arnas Puplauskas. Magiškos dėžutės su sauso ledo gabaliukais, įvairūs skysčiai, spalvoti dūmai ir miklios Arno rankos darė stebuklus.  O jau burbulų dydis ir grožis tiesiog užbūrė vaikus…

Bet visi dalykai turi pabaigą, atėjo metas ir  stovyklos uždarymui. Po burbulų fiestos džiaugsmų mažieji dar vaišinosi ledais ir piešė stovyklos įspūdžius.

Lik sveika, stovykla, neužmiršim niekada! – skandavo vaikai.

Nuoširdžiai dėkojame Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šančių padalinio gaisrininkų komandai ir jos viršininkui už suteiktą prasmingą edukaciją, nuoširdžią ir gerą nuotaiką. Kuo gražiausius žodžius tariame ir tėčiui Jonui Chockevičiui, kurio muzikinė erudicija ir bendravimas su vaikais kelia susižavėjimą.

Dėkojame ir darželio vadovams, pedagogams, savo mintimis, kūryba bei veiklomis prisidėjusiems prie džiaugsmingos stovyklos kūrimo.

Vaikų mintys apie stovyklą:

 Stovykloje labiausiai patiko Burbulų dėdės dienelė. Jis rodė visokius fokusus, pūtė gražius burbulus. Dar minkėme slaimą ir su šiaudeliu bandėm išpūsti didelį burbulą… Linksma buvo valgyti su draugais ledus ir kalbėtis.  Marija „Nykštukų“ gr.

 Patiko gaisrinės, nes liejo vandenį ir mes galėjome maudytis ir būti šlapi. Linksma buvo žaisti su draugais ir būti „Nykštukų“ stovyklavietėje. Norėčiau, kad stovykla niekada nesibaigtų.  Jokūbas „Nykštukų“ gr.

 Labai patiko kai buvom palapinėje ir žaidėm su draugais…     Emilija K. „Boružėlių“ gr.

 Patiko apžiūrėti mašinas gaisrinės                                                Liepa „Boružėlių“ gr.

 Patiko Burbulų dėdė su burbulais ir slaimas                          Emilijus „Boružėlių“ gr.

 

Draugaukime Facebook’e
Partneriai
Partneriai