Kalendorius
2020 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

2017-2018 m.m. respublikinio projekto „Sveikatiada“ planai ir veiklos mūsų įstaigoje.

2017-2018 m.m. – tai jau tretieji mūsų dalyvavimo šiame projekte metai. Šiemet jame dalyvauja “Nykštukų”, “Drugelių” ir “Boružėlių” grupės.

 Peržiūrėti – http://sveikatiada.lt/

 

“Boružėlių” ir “Nykštukų” grupės ugdytiniai dalyvavo Sveikatiados piešinių konkurse “Metų laikai pietų lėkštėje”

 

“Nykštukų” ir “Drugelių” grupės vaikai dalyvavo sveikiausio užkandžio rinkimuose. Abi grupės pasirinko “Sveikuoliškus Matuko skanumėlius”.

Dalinamės receptu:

MATUKO SKANUMĖLIS

250 gramų avižinių dribsnių;

100 gramų sviesto;

1 didelis kiaušinis;

Po 100 gramų sezamų, razinų, migdolų, saulėgrąžų, moliūgo sėklų;

3 šaukštai cukraus.

PARUOŠIMO EIGA:

Sviestą ištirpinti puode, supilti avižinius dribsnius ir išmaišius truputį pakaitinti ir supilti visas patinkančias sėklas. Atskirame inde išplakti kiaušinį su cukrumi ir supilti į puodą su avižiniais dribsniais. Palaukti 10-15 min. ir suformavus sausainius kepti juos orkaitėje 180˚C.

 

MARATONAS!!!

60 darželio vaikų ir 10 pedagogų  dalyvavo “Sveikatiados” maratono bėgime. Su šūkiu “SVEIKAI GYVENTI YRA SMAGU!” keliavome į Kauno Rokų gimnazijos stadioną, kur, apibėgę visą ratą, buvo apdovanoti sveikuoliškais morkų “medaliais”. Patyrėme judėjimo džiaugsmą. Buvo šaunu.

MANKŠTOS, MANKŠTOS, MANKŠTOS…

Priešmokyklinė “Nykštukų” grupė kiekvieną rytą pradeda rytine mankšta. Kaskart vis ieškome naujų patrauklių mankštos būdų. Mankštinamės su muzika (pirato Flinto), žiūrime per SMART lentą kitų vaikų atliekamą mankštą arba savo nufilmuotą Skruzdėliukų mankštą.

      Žiūrėti –  Video

Grupėje daug vaikų lanko gimnastiką, aerobiką, baletą, krepšinio treniruotes ir visi  labai mėgsta judrius žaidimus, estafetes, tolimus pasivaikščiojimus po Rokų miestelį.

Priešmokyklinės “Nykštukų” grupės fizinio aktyvumo piramidė.

 

400 GRAMŲ SVEIKATOS!

„Nykštukų“ grupė spalio mėnesį priėmė Sveikatiados iššūkį: 400 gramų vaisių ar daržovių per dieną. Iššūkis tęsėsi 14 dienų. Pirmiausia su tėveliais aptarėme, kokios tai būtų dienos, ką ir kiek reiktų atsinešti, kad sveikai ir įdomiai papildytume mitybos racioną. Viena savaitė buvo daržovių dienos, kita vaisių, trečia vaikams labiausia patikusi iššūkio diena, o baigėme vaisių ir daržovių salotų dienomis. Tėvelių išradingumui nebuvo ribų. Jie atnešdavo ir raugintų bei konservuotų daržovių, uogienių ir sulčių, sveikuoliškų pyragų ir raganos pirštų (sausainiai). Turėjome bananų, kaliaropių, melionų, obuolių, pomidorų, vynuogių ir po dvi morkų, agurkų, slyvų dienas. O projekto pabaigoje daržovių ir vaisių salotos stebino ne tik įvairove, bet ir pateikimu. Tikimės, kad Sveikatiados iššūkis ne tik pratino vaikus valgyti vaisius ir daržoves, bet ir pakrovė mūsų „baterijas“ mineralinėmis, skaidulinėmis medžiagomis ir vitaminais.

Mūsų tėveliai yra labai labai šaunūs, supratingi, išradingi, aktyvūs, o mes būsime sveiki ir stiprūs!

 

 

2016-2017 m.m. respublikiniame projekte „Sveikatiada“ dalyvauja keturios “Rokučio” grupės: „Pelėdžiukų“, „Drugelių“, „Nykštukų“ ir „Boružėlių“.

Koks tai projektas ir kodėl pasirinkome jame dalyvauti ?

Kodėl pasirinkome dalyvauti šiame projekte – klausimas daugiau retorinis, bet ne todėl, kad neturi atsakymo, o greičiau todėl, kad atsakymų daug ir jie visi aiškūs: norime būti sveiki, energingi, gražūs bei susivokę – kaip turime gyventi, ką pasirinkti, kad tai išties taptų mūsų gyvenimo norma. Be to, šis projektas kviečia į įdomias veiklas, žinias ir kūrybingumą, skatina įsijungti į tai ir šeimas, nes sveikatingumas yra ne tik individo, bet ir šeimos, bendruomenės, šalies rodiklis, maksimaliausiai net pavieniui pasiekiamas tada, kai tampa išties visuotinio dėmesio ir pastangų centru.

„Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.  Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai ir tėvai.

„Sveikatiada” yra bendra valstybinių institucijų, socialiai atsakingo verslo bei nevyriausybinio sektoriaus iniciatyva. Ši programa – pavyzdys, kad suvienijus jėgas ir siekiant bendro, visiems svarbaus tikslo galima nuveikti daugiau nei dirbant atskirai.

Daugiau informacijos –           http://sveikatiada.lt

 

Iš mūsų vykdytų veiklų:

Nykštukų” grupėje buvo sveikatos savaitėlė “Skirtingų spalvų poveikis sveikatai“ 

Visą savaitę buvo plėtojama tema apie skirtingų spalvų vaisius ir daržoves ir jų skirtingą poveikį mūsų organizmui. Kiekviena dienai paskirta tam tikra spalva ir tik šios spalvos vaisiai ar daržovės aptariami, ragaujami, pjaustomi. Kiekvienos dienos veiklos skirtingos, jos priklauso tiek nuo produktų spalvos, tiek ir nuo tyrinėjimo, pažinimo metodų, žaidžiamų žaidimų, atliekamų meninių veiklų ar panaudotų IT technologijų.

VAIKŲ MINTYS:

Sveikata tai geras maistas. Geras – kad jisai nesugedęs. Kad būtum sveikas reikia valgyti daržoves, pomidorus, salotas, alyvuoges, žuvytę, agurkus, bananus, apelsinus, mandarinus, kriaušę. Ievutė

Sveikata – būti sveikam, kad nesirgtum. Kad būtum sveikas reikia gerti arbatytes, būti namuose, žaisti, gerti vaistukus. Ugnė

Sveikata  – į sveikatą. Kad nesirgtum reikia gerti vaistukus, valgyti mėsytės, medaus. Auksė

Mūsų “spalvotos dienelės”:

         

“Boružėlių” grupės “Mano sveikų pusryčių lėkštė”

Su vaikais darėme sveikų pusryčių lėkštę. Iš duotų vaisių vaikai savo lėkštėje kūrė įvairų meną. Keletas vaikų labai pasistengė ir lėkštėje atsidūrė labai gražūs, originalūs darbeliai. Visiems buvo linksma ir smagu.

    

 

“Pelėdžiukų” grupėje „Vaisių ir daržovių mandalos“ 

Tėveliai  įsijungė į „Sveikatiados“ projektą,- pasirūpino medžiagomis iš kurių vaikai sudėliojo mandalas.

Vaikai lupo mandarinus, dalino juos skiltelėmis, pjaustė obuolius, kriaušes per pusę, į keturias dalis ir, pasiskirstę komandomis, dėliojo mandalas. Paskui rinkome gražiausią mandalą bei vaišinomės savo sveikais ir gražiais “kūriniais”.

          

Draugaukime Facebook’e
Partneriai
Partneriai