Menu Close

Ką mums pasakoja Vaižgantas po 150 metų

Saulėtą spalio 1-osios rytmetį  Rokų bibliotekoje svečiavosi darželio priešmokyklinės grupės vaikai su pedagogais, pakviesti bibliotekininkės į literatūrinį rytmetį „Ką mums pasakoja Vaižgantas po 150 metų“.

Kadangi šiais metais minimos kunigo, poeto, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės, tai ir skaitymai buvo skirti jo kūrybai.  Bibliotekininkė vaikus supažindino su rašytojo turininga biografija, papasakojo, kad Vaižgantas yra viena ryškiausių 20 a. pirmos pusės asmenybių, jo plunksnai priklauso šie žinomi kūriniai: „Dėdės ir Dėdienės“, „Rimai ir Nerimai“, „Pragiedruliai“  bei mažajam skaitytojui žinomi: „Dėdė lapę nušovė“, „Valiulio pasaka“ , „Mikutis gamtininkas“,- kurią ir skaitėme.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė autorinė  Z. Veikšienės „Lėlių paroda“,- bibliotekoje šiuo metu „gyvena“ 64 lėlės. Pakeliavę rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimo ir kūrybos takais, apžiūrėję veltų lėlių parodą, visi išskubėjome į kiemą, kur mus pasitiko  „Rokų svajonių medis“,- čia ir mes palikome savo svajonę, užrišdami svajonės išsipildymo juostelę. Ir dar bibliotekininkė vaikus palydėjo prie nuostabaus reginio, besipuikuojančio ant seniūnijos sienos,- tai projekto „Kalbantys pastatai“ piešinys (autorius Ž. Amelynas).  Autorius šį reginį vadina „Mažuoju Rokučiu“, kuris simbolizuoja jaunąją kartą, norą augti, tobulėti ir keisti pasaulį.

Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė

Skip to content