Kalendorius
2022 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Jau nuo kalno riedant vasaros dienelėms, rugpjūčio 8-oji nušvito saulėtu rytu, pakvietusiu darželio vaikus savaitinei vasaros stovyklai. Po žaliuoju ąžuolu įvyko stovyklos atidarymas: nuotaikingai skambant darželio himnui pakelta mūsų vėliava, šaunioji Linksmuoliukė smagiai įtraukė vaikus į nuoširdų bendravimą, šokį, judriuosius žaidimus, pristatė darželio laimėtą Sporto rėmimo fondo projektą „Rokutis kviečia sportuoti ir vaikus, ir tėvelius“ bei pakvietė į kūrybinį minčių konkursą – visiems naujiems sporto įrenginiams sugalvoti pavadinimus. Už kūrybiškiausius pavadinimus bus skirti prizai. Viena iš sportinių projekto veiklų, kurią praktikuosime su treneriu kiekvieną stovyklos dieną,- ryto mankštelė,- budrumui, energijai, puikiai sveikatai ir nuotaikai.    

Nurimus atidarymo šurmuliui, vaikai su mokytojomis kūrėsi palapinių miestelyje, vaišinosi vasaros skanėstais. Visa ši savaitė žada vaikams staigmenas, naujas patirtis ir pažintis, vasariškus džiaugsmus. Mus aplankys svečiai: kariai iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, kurie supažindins vaikus su kareivišku gyvenimu, amunicija, išgyvenimo gamtoje priemonėmis, pavaišins kareiviška koše; su saugiu elgesiu vasarą supažindins policijos atstovai, susitiksime su šuniuku Amsiu, žaidimų situacijose mokysimės suprasti ką reiškia – poilsiauk vasarą saugiai! Stovyklos dienotvarkė praturtinta STEAM  veiklomis, tyrinėjimu, patys kursime „stebuklus“, mėgausimės vandens malonumais.  Meno diena padės mažiesiems išreikšti  savo emocijas, nuotaikas, potyrius stovyklos metu,- visa tai atsispindės ir  stovyklos laikraštyje „Stovyklos aidas“.

       Su gera nuotaika, nuoširdžiu bendravimu, draugyste, aktyvumu leidžiamės į smagią stovyklos kelionę.

    

 

Stovyklos „Kur gyvena šypsena 2022“ dienų kaleidoskopas

Antroji diena

         Lyg maži spalvoti drugeliai mažieji nutūpė asfaltuotą darželio grindinį. Rankelėse pražydo spalvotos kreidelės, kurios netrukus virto gražių, ryškių linijų pynėmis, raštais, saule, debesėliu, gėlyte… Netrukus visi vaizdiniai susiliejo į vieną bendrą didžiulį piešinį, žavų nuoširdumu, paprastumu, vaikiškumu. Eglių paunksmėje vyresnieji vaikučiai piešė netradiciškai – ant polietileno plėvelės,- ji pražydo vasaros vaizdais: jūra, laivais, gėlėmis, drugeliais… O labiausiai vaikams patiko daryti savo rankų anspaudus. Ši meno  diena – puiki emocinės iškrovos, vidinės darnos diena, kūrybiškumo plėtotė. Po pietų vaikų laukė smagūs, kūrybiški, judrūs žaidimai palapinių miestelyje.

Trečioji diena

      Ar gali būti kas gražiau už vaikų skambų juoką, žingeidumu žaižaruojančias akis… Tokia buvo antroji šviesi stovyklos diena, kai į darželį iš pat ankstyvo ryto atvyko taip laukti svečiai – Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių būrys ir jų charizmatiškas vadas kpt. A. Alavočius. Atvyko su turtingu bagažu – keliomis kareiviškomis mašinomis, tikra mašina-robotu, su daugybe amunicijos, šautuvų, kareiviška koše ir gera nuotaika. Susitikimas prasidėjo gyva, judria kareiviška mankštele, pasistiprinimu kareiviška koše. Vėliau atskiruose centruose vaikai galėjo susipažinti su  kareivių kasdienybe: sunkiomis kuprinėmis, pasimatuoti kareivišką aprangą, išbandyti šaudymą automatais, akies taiklumą, mėtant „granatas“, savo jėgas virvės traukime, iš arti stebėti mašinos-roboto darbą, o specialiosiose karo mašinose pasijusti tikrais kareivėliais. Susitikimo pabaigoje vaikai gavo po knygelę apie tai, kaip būti saugiam ekstremalių situacijų metu, vaišinosi ledais. Po saldaus popietės miegelio sekė įspūdžių raiška piešimu, lankstiniais, minčių rašymu ir visa to sudėjimu į stovyklos laikraštį.

 

Ketvirtoji diena

Šiandien darželyje svečiavosi policijos atstovai,- įvyko prevencinis renginys „Saugi vasara“, kurio metu mažiesiems primintos  saugaus elgesio kelyje taisykles, vaikai bendravo su policijos bičiuliu Amsiumi, klausėsi bendruomenės pareigūnių patarimų dėl saugaus elgesio kieme, gatvėje, namuose bei prie vandens telkinių.

Bendradarbiaujant su paramedikų komanda vaikams primintas bendrasis pagalbos numeris 112. Paramedikai pademonstravo kaip tinkamai elgtis tokiu atveju, kai važiavimas dviračiu, paspirtuku ar riedučiais susijęs su įvairiomis traumomis, o bendruomenės pareigūnės patarė, kad, siekiant išvengti traumų, privaloma dėvėti šalmus, o mažesniems patartina dėvėti kelių bei alkūnių apsaugos priemones, apsaugines pirštines bei šviesą atspindinčias liemenes.

Ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė policijos automobilio apžiūra. Tad gerų ir malonių įspūdžių liko visiems. Atsisveikindamas Amsis ir policijos pareigūnės vaikams linkėjo saugios vasaros, gražių ir malonių įspūdžių ir… neprarasti budrumo.

Penktoji diena

Viskas turi pradžią ir pabaigą… Paskutinioji stovyklos diena – tai užburiančios, įsimintinos linksmybės su Burbulų dėde… Iš jo lagaminų traukiamos „stebuklingos“ priemonės užbūrė ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Tik jo rankose buteliai, balionai su įvairiais magiškais skysčiais virto tikra stebuklų fiesta. O spalvingi, dideli, įvairiausių formų burbulai sukūrė, rodos, nesibaigiančią šventę. Gilių įspūdžių įkvėpti mažieji piešė tai, kas labiausiai jiems patiko, pildė stovyklos laikraštį, sukūrė piešinių parodėlę. Stovyklos uždaryme vaikai skandavo „Lik sveika stovykla, iki kitų smagumėlių kitą vasarą!“.

Draugaukime Facebook’e
Partneriai
Partneriai